INNE WYDARZENIA
FACEBOOK

Skontaktuj się z nami

KONTAKT
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

      30 marca, odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze naszej OSP za rok 2022.

 
       Nasze zebranie uświetniło wielu znamienitych gości, wśród nich:  st. bryg. Jarosław Piotrowski – Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP, bryg. Maciej Bieńczyk -  Komendant Powiatowy PSP w Sochaczewie,  dh Andrzej Tkaczyk - Prezes ZOP ZOSP RP, dh Dariusz Tartanus - Komendant Gminny OSP i czł. honorowy OSP, Pan Marek Olechowski - Wójt Gminy Teresin,  Bogdan Linard - Przewodniczący Rady Gminy,  Zbigniew Biederka - Radny Gminy Teresin,  Jan Mitrowski - Radny Gminy Teresin, Wojciech Trzciński - Sympatyk i Dobrodziej straży, st. bryg. Andrzej Wieteska - czł. honorowy OSP i inni.


Podsumowanie działalności za 2022 r.:

 • Działalność ratownicza:

  - OSP w roku 2022 uczestniczyła 115 razy w akcjach ratowniczych, w tym:
  alarmy fałszywe 2 razy, KPP osoby izolowane 2 razy, w likwidacji miejscowych zagrożeń 22 razy, owady błonkoskrzydłe 17 razy, w gaszeniu pożarów 23 razy, w likwidacji skutków wichury 27 razy, wypadki 12 razy, zabezpieczenia lądowiska i pomoc dla LPR 3 razy, zabezpieczenia rejonu 6, inne 1 raz.
  - Liczba wyjazdów gospodarczych: 10.
  - Liczba wyjazdów poza teren gminy: 25 razy, Sochaczew 21 razy, Dębówka 1 raz, Nowy Szwarocin 1 raz, Paski Nowe 1 raz, Żdżarów 1 raz.

 • Działalność prewencyjno-szkoleniowa:

  - W roku 2022 braliśmy udział w kursach i szkoleniach: kurs „BHP podczas działań ratowniczo-gaśniczych”, kurs recertyfikacji, Komora dymowa w Błoniu, ćwiczenia kompanii odwodowej z łodzią.
  - Pogadanki na temat „Pierwszej pomocy i postępowania w czasie pożaru” dla dzieci w Szkole Podstawowej w Paprotni, pogadanki dla pielgrzymów w Muzeum Pożarnictwa.

 • Sprawy gospodarcze:

  - Pozyskaliśmy następujący sprzęt i wyposażenie: pompy elektryczne do pompowania wody firmy HONDA - 2 szt., steny – 2 szt. trójnóg z wyciągarką – 1 kpl., Radiostacje przenośne MOTOROLA DP 4600e z ładowarką – 3 kpl., pompa ręczna hydrauliczna do ciecia pedałów w pojazdach.
  - W ramach prac społecznych wykonano: sprzątanie terenu wokół remizy, w remizie, na strychu remizy, w biurach i bibliotece, odśnieżanie terenu przy remizie, remont dachu - wymiana blachy i podbitki dachowej oraz ocieplenia dachu na budynku remizy, naprawy bieżące sprzętu ratowniczego, pojazdów.

 • Działalność kulturalna:

  - wyjazd z Minerwą do Stoczka na 100-lecie OSP Stoczek, wyjazd na uroczystości 80-lecia OSP Raszyn, wyjazd na Powiatowy Dzień Strażaka w Sochaczewie, Powiatowy Dzień Strażaka w Żyrardowie, ślub strażaka z JRG Sochaczew, pogrzeb strażaka z OSP Skrzelew.

 • Inne działania:

  - Spotkanie strażaków z Komendy Wojewódzkiej PSP z Warszawy, udział w Gminnych Uroczystościach z okazji Dnia Św. Floriana i w paradzie wozów bojowych po ulicach Gminy Teresin, zabezpieczenie parkingu klasztornego z okazji 100 lecia Rycerza Niepokalanej dnia 8 stycznia oraz dni odpustowych 14 i 15 sierpnia, spotkanie i oprowadzanie delegacji strażaków z Ukrainy.

 

20230330 165112

WYDARZENIA
     • Akcje

     • Inne wydarzenia
     • Podsumowanie roku
     • Archiwalne

GALERIA
     • Akcje ratownicze

     • Ćwiczenia
     • Okolicznościowe
     • Zabytki
     • Humor
     • Nasze filmy
     • Filmy akcje
     • Filmy okolicznościowe
     • Filmy pozostałe

 SKŁAD
      • Skład jednostki

      • Członkowie honorowi
      • Nasi Sponsorzy

SPRZĘT

      • Pojazdy
      • Osprzęt

HISTORIA

      • Początki OSP
      • Muzeum
      • Dawne akcje
      • Chronologia
      • Biblioteka strażacka

ARTYKUŁY


Copyright © 2023. OSP Niepokalanów.

Autor: dh br. Marek Gąsiorowski    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plakietka2

Designed by Shape5.com


OSP Niepokalanów, ul. M. Kolbego 5

96-515 Teresin

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. br. J. Kulak: 602683964

tel. furta klasztorna: 468642222

Nr konta: BS./Teresin

47-9284-0005-0007-

8605-2000-0010


Wspierają nas:

 

 

Przewiń do góry s5_scroll_arrow.png