SKŁAD
FACEBOOK

Skontaktuj się z nami

KONTAKT

BRACIA STRAŻACY

poczet

      Wszyscy strażacy w OSP Niepokalanów, od początku jej istnienia to zakonnicy z Klasztoru Braci Mniejszych Konwentualnych w Niepokalanowie. Akcje, kursy, szkolenia, ćwiczenia, prace porządkowe czy wyjazdy okolicznościowe związane ze strażą realizujemy w ramach swojego wolnego czasu. Każdy z nas ma wyznaczone obowiązki, prace, dyżury w klasztorze, zobowiązania związane z modlitwą, apostolstwem różnego rodzaju, rozwojem duchowym i one są na pierwszym miejscu. Jednocześnie nasi przełożeni, współbracia czy my sami rozumiemy że pomoc bliźniemu jest ściśle związana z naszym powołaniem a wierząc że jest to Wola Boża wyrażona słowami i pragnieniem samego założyciela Niepokalanowa - Św. Maksymiliana - czujemy się zobowiązani aby dołożyć wszelkich sił i starań do realizacji jej założeń, do jej rozwoju i zaangażowania w prowadzone działania. Straż jest dla nas nie tylko zobowiązaniem ale także pasją i darem za który dziękujemy Bogu i Niepokalanej a także tym którzy nas wspierają. Przez tyle lat, od założenia naszej straży, przy żadnej akcji nigdy nikomu z nas nie stało się nic poważnego, choć z tym się liczymy. Zawsze jednak gdy wyjeżdżamy czujemy Bożą Opatrzność i opiekę. Bogu na chwałę, ludziom na pożytek!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

WYDARZENIA
     • Akcje

     • Inne wydarzenia
     • Podsumowanie roku
     • Archiwalne

GALERIA
     • Akcje ratownicze

     • Ćwiczenia
     • Okolicznościowe
     • Zabytki
     • Humor
     • Nasze filmy
     • Filmy akcje
     • Filmy okolicznościowe
     • Filmy pozostałe

 SKŁAD
      • Skład jednostki

      • Członkowie honorowi
      • Nasi Sponsorzy

SPRZĘT

      • Pojazdy
      • Osprzęt

HISTORIA

      • Początki OSP
      • Muzeum
      • Dawne akcje
      • Chronologia
      • Biblioteka strażacka

ARTYKUŁY


Copyright © 2023. OSP Niepokalanów.

Autor: dh br. Marek Gąsiorowski    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plakietka2

Designed by Shape5.com


OSP Niepokalanów, ul. M. Kolbego 5

96-515 Teresin

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. br. J. Kulak: 602683964

tel. furta klasztorna: 468642222

Nr konta: BS./Teresin

47-9284-0005-0007-

8605-2000-0010


Wspierają nas:

 

 

Przewiń do góry s5_scroll_arrow.png