INNE WYDARZENIA
FACEBOOK

Skontaktuj się z nami

KONTAKT
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

     nasz druh i brat, wieloletni strażak OSP Niepokalanów w wieku 69 lat, przeżywszy 49 lat w Zakonie.

     Brat Jan, profes uroczysty, jubilat w Zakonie, zmarł z rana po długiej i ciężkiej chorobie. Urodził się dnia 21 sierpnia 1953 r. w miejscowości Sławatycze nad Bugiem w województwie lubelskim. Na początku 1971 r. skierował podanie o przyjęcie do Zakonu, które motywował swoim pragnieniem oddania się na służbę Bogu i trwania w niej do końca swojego życia. Dnia 22 maja 1971 r. w Niepokalanowie rozpoczął aspiranturę. Będąc przekonanym, że Bóg powołuje go na swoją służbę i chcąc być wiernym temu powołaniu, zapragnął związać się z Zakonem na całe życie poprzez profesję wieczystą, którą złożył w Niepokalanowie dnia 4 października 1978 r.
     Choć choroba nie pozwalała mu na czynny udział w naszych działaniach, zawsze był żywo zainteresowany wszystkim co działo się w naszej jednostce, zawsze był obecny na walnych zebraniach straży, wiemy że modlił się za nas gdy wyjeżdżaliśmy do akcji. My znowu mogliśmy słuchać jego opowieści o historii naszej OSP. Kilka takich wspomnień można znaleźć w działe "artykuły".
     Jasiu! Teraz ty możesz liczyć na naszą modlitwę, dziękujemy Ci za wszystko co wnosiłeś swoją osobą. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!

    Msza Święta pogrzebowa za ŚP. Br. Jana Marię Panasewicza będzie sprawowana dnia 17 maja 2023 r. o godzinie 11:00 w bazylice w Niepokalanowie, po czym ciało Zmarłego zostanie złożone na cmentarzu klasztornym.

WYDARZENIA
     • Akcje

     • Inne wydarzenia
     • Podsumowanie roku
     • Archiwalne

GALERIA
     • Akcje ratownicze

     • Ćwiczenia
     • Okolicznościowe
     • Zabytki
     • Humor
     • Nasze filmy
     • Filmy akcje
     • Filmy okolicznościowe
     • Filmy pozostałe

 SKŁAD
      • Skład jednostki

      • Członkowie honorowi
      • Nasi Sponsorzy

SPRZĘT

      • Pojazdy
      • Osprzęt

HISTORIA

      • Początki OSP
      • Muzeum
      • Dawne akcje
      • Chronologia
      • Biblioteka strażacka

ARTYKUŁY


Copyright © 2023. OSP Niepokalanów.

Autor: dh br. Marek Gąsiorowski    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plakietka2

Designed by Shape5.com


OSP Niepokalanów, ul. M. Kolbego 5

96-515 Teresin

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. br. J. Kulak: 602683964

tel. furta klasztorna: 468642222

Nr konta: BS./Teresin

47-9284-0005-0007-

8605-2000-0010


Wspierają nas:

 

 

Przewiń do góry s5_scroll_arrow.png