ARTYKUŁY
FACEBOOK

Skontaktuj się z nami

KONTAKT
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

czeslaw      3 sierpnia 1969 r. odprawiała się Msza Święta w kościele, w której wszyscy braliśmy udział. Dochodziła godzina 11:28 gdy zostaliśmy powiadomieni że jest pożar w Sochaczewie. Szybko wyszliśmy z kościoła i udaliśmy się do remizy. Naczelnik powiadomił nas: „pali się pawilon handlowy!”, więc wyjechaliśmy. Po przybyciu na miejsce pożaru sytuacja została opanowana. Wobec tego Komendant Powiatowy kpt. Bieńczyk Ferdynand pozwolił żebyśmy wrócili do remizy. Wyruszyliśmy w drogę powrotną i w miejscowości Chrzczany zauważyliśmy że dym unosi się ze stodoły, gospodarstwa położonego obok drogi. Wówczas zatrzymaliśmy nasz samochód, po czym wjechaliśmy na podwórko i rozwinęliśmy węże. „Woda naprzód!”, w tym czasie z domu mieszkalnego wyszedł gospodarz zaskoczony tym co się dzieje… Pożar wybuch kiedy gospodarz i rodzina po obiedzie zrobili sobie drzemkę. Był to najszybszy dojazd do pożaru w jakim kiedykolwiek uczestniczyliśmy. To był ten szczególny przypadek. Poszkodowanym był J. Charamiński.

brat Czesław Józef Ocetek

WYDARZENIA
     • Akcje

     • Inne wydarzenia
     • Podsumowanie roku
     • Archiwalne

GALERIA
     • Akcje ratownicze

     • Ćwiczenia
     • Okolicznościowe
     • Zabytki
     • Humor
     • Nasze filmy
     • Filmy akcje
     • Filmy okolicznościowe
     • Filmy pozostałe

 SKŁAD
      • Skład jednostki

      • Członkowie honorowi
      • Nasi Sponsorzy

SPRZĘT

      • Pojazdy
      • Osprzęt

HISTORIA

      • Początki OSP
      • Muzeum
      • Dawne akcje
      • Chronologia
      • Biblioteka strażacka

ARTYKUŁY


Copyright © 2023. OSP Niepokalanów.

Autor: dh br. Marek Gąsiorowski    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plakietka2

Designed by Shape5.com


OSP Niepokalanów, ul. M. Kolbego 5

96-515 Teresin

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. br. J. Kulak: 602683964

tel. furta klasztorna: 468642222

Nr konta: BS./Teresin

47-9284-0005-0007-

8605-2000-0010


Wspierają nas:

 

 

Przewiń do góry s5_scroll_arrow.png